Bentonit Detoksu 1 Numaralı Arındırıcıdır

Bentonit Detoksu 1 Numaralı Arındırıcıdır

Seyreltilmiş bentonit, su moleküllerinden 500 kat daha küçük olan ve her biri negatif yüklü mikro moleküllerden oluşan çok ince, koloidal volkanik bir kül formudur.
Suyun bu moleküllere bile giremeyeceği yerlere girerek kan ve vücut sıvılarını doyururlar.

Vücudun derin dokularında ve dokularında hapsolmuş pozitif yüklü toksinleri yakalayan ve nötralize eden milyonlarca mikro mıknatıs görevi görürler. Nötralize edilen toksinler daha sonra kan boşaltım organlarına taşınır.

Tek bir molekülü, kendi ağırlığının 200 katı kadar toksin emebilir ve tamamen mekanik olduğu için vücutta herhangi bir kimyasal reaksiyona neden olmaz. En kaliteli sıvı bentonit montmorillonitten yapılmıştır.

Bentonit Kili Nedir ve Toksinleri Vücutta Nasıl Atar?

Temel kullanım amaçlarından biri; toksinleri, ağır metalleri ve kimyasalları vücuttan atmaktır. Yapılan araştırmalar, düzenli olarak kili  uygulanan kişilerin vücudundaki toksin miktarının daha az olduğunu göstermektedir.

DETOKS ETKİSİ YAPAR

Bununla birlikte , kilo vermeye de yardımcı olabilir. Bunun nedeni, toksinleri vücuttan uzaklaştırarak ciltte detoks etkisi yaratabilmesidir. Bu hem iştahı azaltmak hem de metabolizmayı hızlandırmak gibi etkilere de sahiptir. Genel olarak bahsedecek olursak, vücudunuza sürebileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Ağır metalleri vücuttan temizlemeye yardımcı olur.

Peki, bunu nasıl yapar? Madenin parçacıkları negatif bir elektrik yükü taşır. Serbest radikaller ve ağır metallerin pozitif bir yük taşıdığı söylenir. Bazı çalışmalar, negatif yüklü madenin bu maddelere bağlanarak vücuttan atılmasına yardımcı olduğunu göstermiştir.

Sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu da şişkinlik, kabızlık, gaz problemleri gibi sindirim sorunlarına yardımcı olabileceği anlamına gelir. Eskiden, mideyi rahatlatmak için kullanıldığı da söylenir.

Bilinen faydalarından biri de kilo vermeye yardımcı olabilmesidir. Sindirim sistemini düzenlemeye, bağırsaktaki kötü bakterileri uzaklaştırmaya ve kolonu temizlemeye yardımcı olduğu için, kilo verme sürecinde size yardımcı olabilir.

Ayrıca, vücuttaki ağır metalleri ve toksinleri uzaklaştırması ile de tokluk hissini artırmaya yardımcı olabilir. Kilo verme sürecinde, bağırsak sağlığını dengelemek önemlidir. Ayaklara ve vücudun doğru noktalarına sürmek, potansiyel olarak daha az yemek yemenize yardımcı olabilir.

İLTİHAPLANMAYI AZALTIR

Yüksek oranda negatif iyonlar ile yüklü olan maden, pozitif iyonlar ile yüklü virüs ve bakteri gibi zararlı mikroorganizmalara doğal olarak bağlanarak vücuttan uzaklaştırılmalarına yardımcı olur. Ağır metallere bağlanma yeteneği sayesinde, sadece toksinleri değil ağır metalleri de vücuttan atar.

İltihaplanmayı da azalttığından, güçlü bir bağışıklık için de faydalıdır. Ek olarak, vücudun ihtiyaç duyduğu demir, potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi hayati besin maddeleri içerir.

EVDE DE UYGULAMAK MÜMKÜN!

Profesyonel  kullanımının dışında, bentonit kili kullananlar evde uygulamayı da tercih edebilir. Örneğin, bentonit kili maskesi olarak kullanmak bir seçenektir. Cildi şımartmak istediğiniz zamanlarda bu kilden maske hazırlayabilirsiniz. Bentonit Kil Saç Maskesi ve  Ayak maskesi olarak da uygulamanız mümkündür.

Detoks banyosu yapmak isterseniz, cildinizi yumuşatacak rahat bir banyo için; banyo suyunuza çeyrek bardak kil, bir bardak süt ve yine çeyrek  bardak bal ekleyebilirsiniz. Tüm bu özellikleri ile hem cildiniz hem vücudunuz hem de metabolizma, bağışıklık ve diğer vücut sistemleri için son derece faydalı olacaktır.

KAN DOLAŞIMINI İYİLEŞTİRİR
TOKSINLERI ve ağır metalleri vücuttan uzaklaştırması ile bilinen maden, elektrik yükü üretme kabiliyeti nedeniyle benzersizdir. Vücutta detoks etkisi yaratmada da etkilidir. Kan dolaşımını iyileştirir ve vücuttaki PH seviyelerini dengeler. Tüm bunlar, toksinleri sisteminizden güvenle uzaklaştırmanıza yardımcı olur.

TOPRAKTAN GELEN ŞİFA

Sağladığı faydalar ise şöyledir:

  • Cilt problemleri ve alerji sorunlarına yardımcı olmak.
  • Vücuda mineral sağlamaya yardımcı olmak.
  • Vücutta detoks yapmak.
  • Ciltteki ve genel olarak vücuttaki iyileşmeyi hızlandırmak.
  • Böcek sokmaları, zehirli ısırıklar, siğiller ve ülserler üzerinde de olumlu etkileri vardır.

BENTONİT KİLİ NASIL İÇİLİR ve KULLANILIR?

Evde cilde doğrudan uygulanarak, içilerek ve daha farklı şekillerde kullanılabilir. Sıvı ile karıştırarak tüketmek de bir seçenektir, ancak lenf kanalları üzerine uygulama yapmak çok daha yüksek oranda etki görmenizi sağlayacaktır. Bu sebeple profesyonel destek almak ve doğru uygulamalar önem arz etmektedir.

Karben , dünya üzerinde Katkısız (İşlem Görmemiş) Bentonit üretimi yapan birkaç firmadan biri olma özelliğini korumaktadır… Çözüm ortağı olarak ise Bentonit.com.tr iştiraki ile ilerlemektedir. Bize Ulaşın..